0item(s)

Jelenleg még üres a bevásárlókosarad.

BELÉPÉS A FIÓKBA

KOSÁR

PÉNZTÁR



Kijelentkezés

Product was successfully added to your shopping cart.

Felfázás

A gyakori felfázás sokunk életét megkeseríti. Egy derékmelegítő, vagy magas derekú fehérnemű segít melegen tartani a derekat és megóv a felfázástól. Válogass kedvedre megannyi derékvédő modellünkből!

Mit lehet tenni felfázás ellen?

Sok ember életét keseríti meg a gyakori felfázás. Télen persze sokkal gyakoribb probléma, de azért a meleg időben is elő szokott fordulni.
Ez a probléma egyaránt érintheti a nőket és a férfiakat is. De mi is pontosan ez a betegség? Milyen okai, tünetei vannak és hogyan előzhető meg/orvosolható?

Mi történik amikor felfázunk?

A felfázást más néven hólyaghurutnak is szokták nevezni. Általában a hideg miatt keletkezik, de baktériumos fertőzés is okozhatja. A nőket azért érinti gyakrabban, mert rövidebb a húgyvezetékük és közelebb van a végbélnyíláshoz - így a baktériumok és a hideg is gyorsabban támadja meg őket és okoz gyulladást a húgyhólyagban.

Mi okozza a felfázást?

Általában az okozza a felfázást, hogy huzamosabb ideig hidegnek vagyunk kitéve: például nem az évszaknak megfelelően ruházkodunk, mezítláb mászkálunk otthon, vagy leülünk az utcán egy hideg helyre. Ezeken kívül lehet még számos okot találni: genetikai, a megfelelő higiénia hiánya (vagy túlzásba vitt alkalmazása), a túl intenzív szex, a gyakori partnercsere, a vizelet visszatartása, kevés folyadékbevitel, tanga viselés stb.

Milyen tünetei vannak a felfázásnak?

Általában gyakori vizelési inger jelentkezik, ami sokszor csípni, fájni szokott. Magának a vizeletnek csípős, kellemetlen szaga van és sötétebb a színe is. Tapasztalhatunk még kínzó alhasi görcsöket is ami igen kellemetlen tud lenni.

Hogyan előzhető meg a felfázás és hogyan kell kezelni?

A megelőzés az egyik legfontosabb "kezelés", hiszen így elkerülhető a felfázás ami akár súlyosabb problémákhoz is vezethet.

Elsődleges megelőzési módszer ha sok folyadékot (vizet) iszunk. A nagy mennyiségű folyadék átmossa a hólyagot és így a baktériumok nehezebben tudnak megtelepedni benne.
Hideg időben öltözzünk rétegesen - különös tekintettel a derék, alhas és láb védelmére. Viseljünk magas derekú fehérneműt, száras bugyit, vagy speciális derékmelegítőt! A lábainkról se feledkezzünk meg és ügyeljünk arra, hogy hidegben mindig vastag, de légáteresztő zokni legyen rajtunk (lehet akár térdzokni is)!
Hűvösben ne járkáljunk zokni nélkül és ne üljünk huzamosabb ideig hideg felületeken!
Úszás után minél hamarabb vegyük le a fürdőruhánkat és töröljük magunkat szárazra!
A szexuális aktus utáni vizelés szintén fontos lehet, mert ez csökkenti az esélyét a baktériumuk húgyhólyagba jutásának.

Ha otthon szeretnénk természetes gyógymódokkal kezelni a panaszainkat, akkor alkalmazhatunk ülőfürdőt amibe sót öntünk az antibakteriális hatás érdekében.
Igyunk a megszokottnál is több folyadékot akár tea formájában is (kamilla tea, körömvirág, vagy csipkebogyó tea).
Soha ne tartsuk vissza a vizeletet, mert az csak súlyosbítja a problémát!