0item(s)

Jelenleg még üres a bevásárlókosarad.

BELÉPÉS A FIÓKBA

KOSÁR

PÉNZTÁR



Kijelentkezés

Product was successfully added to your shopping cart.

Körömgomba, Lábgomba, Lábszag

A körömgomba, lábgomba, és a lábszag sokunk életét megkeseríteni. Tudtad, hogy nemcsak gyógyszerekkel és kenőcsökkel lehet tenni ellenük? Egy ezüstszálas zokni például antibakteriális hatással bír, ami a gombákat is károsítja. Válogass köztük és szüntesd meg a kellemetlen tüneteket!

Mit lehet tenni a lábgomba és a körömgomba ellen?

A lábszag, a lábgomba és körömgomba egy tőről fakad. Mindegyiknek köze van a baktériumokhoz, ugyanis a nedves, izzadt területeken való elszaporodásuk szokta okozni a kellemetlen szagokat.
Ha ugyanezeken a területeken a gomba is felüti a fejét, akkor nemcsak szagos, hanem viszkető és fájdalmas tüneteket is okozhatnak. De mi is pontosan az a lábgomba és hogyan lehet kezelni a kialakult panaszokat?

Hol és hogyan alakulhat ki lábgomba?

A lábgomba kialakulhat a talpon, és a lábujjak között is, melyek sokszor kapcsolódnak egymáshoz. Sajnos nem mindenki szokta kezelni, ami az egyik legfertőzőbb betegséggé teszi. Ha a fertőző személy mezítláb jár és valaki ugyanazon a talajon lépked utána, akkor máris elkaphatja tőle a gombát.

Mi okozza a lábgombát?

A lábgombát általában a zárt cipőben, melegben dolgozók kapják el, mivel a nedves, meleg terület a legideálisabb a gombafélék szaporodásához, de el lehet kapni uszodákban és egyéb helyeken is, ahol mezítláb járkálnak az emberek és átragasztják egymásra a kórságot.

A fokozott lábizzadás, a cukorbetegség, a legyengült immunrendszer és keringési zavarok hajlamosabbá tesznek a gombásodásra. Viszkető, égő, fájó tüneteket okozhatnak bőrhámlás és bőrhólyagosodás kíséretében.

Mi az a körömgomba?

A körömgomba akkor alakulhat ki, ha a gomba megtámadja a körmöket, a körömágyat, vagy a köröm alatti bőrfelületet. A gombák a körmön lévő nyílásokon és az azt körülvevő sérüléseken át tudnak eljutni a körömig. Egy amúgy egészséges embernek is kínos, fájdalmas probléma lehet ez - egy cukorbetegséggel, vagy legyengült immunrendszerrel rendelkezőnek viszont komolyabb következményeket is okozhat.

Mi okozza a körömgombát?

A körömgombát penészgombák, élesztőgombák és egyéb, más típusú gombák okozhatják. Leggyakrabban a lábujjak között kialakult gombásodás fertőzi meg a körmöket is. A gombák a meleg, nedves helyeket kedvelik és emberről emberre is terjedhetnek: emiatt úgy is el lehet kapni őket, hogy mezítláb sétálunk egy uszodában, vagy a fertőzött személlyel azonos körömvágó ollót, törölközőt használunk.

Hogyan lehet megelőzni a lábgomba és a körömgomba kialakulását?

A lábszag és a gombásodás kialakulásában nagy szerepet játszhat, ha olyan zárt lábbelit viselünk, ami egyáltalán nem szellőzik és nem bőrből, hanem műanyagból van, valamint, ha a benne lévő zokni is műszálas, lábizzadást előidéző anyagból van.

Érdemes olyan zoknit választani, ami pamutból, vagy bambuszszálból készült. Ezek az anyagok ugyanis magukba szívják az izzadtságot miközben megfelelő szellőzést adnak. Ennél is hatásosabb tud lenni egy olyan zokni viselése, ami ezüstszálakat tartalmaz. Az ezüst ugyanis baktériumölő hatású. Így nemcsak a lábszag, de gombák ellen is hatásos tud lenni, ha ezüstszálas zoknit, vagy talpbetétet viselünk.