A trikó számos pozitív tulajdonsága mellett ideális viselet bármilyen alkalomra, legyen az önmagában vagy alsó viseletként hordva. Nemcsak kényelmes, de divatos is tud lenni, és hozzájárulhat az egészségünk megőrzéséhez is.
A trikó eredete:
A trikó egy speciális felső ruházat mely vékony pántokkal és alacsony nyak kialakítással rendelkezik, valamint többnyire passzos a kialakítása. Pályafutását alsó ruházatként kezdte. Az angol megfelelője a tank-top, mely az 1920-as években használt egyrészes úszó ruházat ( tank suits) után kapta nevét. A kezdeti időkben egyfajta univerzális kezeslábasként volt jelen, majd az idők során ketté vált a felső és alsó elemek útja. 1933-ben Henrik Brun norvég hadsereg parancsnok állítólag halászhálóból megalkotta a necc trikót melyben a hálós anyag között apró légbuborékok képződtek, melyek a test hőjére kedvező hatással voltak. Nyáron hűtöttek, télen fűtöttek.
Egyszer fent, egyszer lent, Hollywood világa:
Nem egyedi eset, hogy a filmipar hatással legyen egy-egy ruhadarab sorsának alakulására, de a trikók helyzete azért is különleges mert nem csak egy alkalommal befolyásolta népszerűségüket a mozgókép világa. Míg a kezdetekben kötelező ruhadarabnak számított az ingek alatt, az 1934-ben Clark Gable főszereplésével bemutatott, Ez történt egy éjszaka című film hatására valami megváltozott. Ugyanis a főszereplő semmit sem visel inge alatt és erre a film egy ominózus, akkor még igazán pikánsnak számító jelenetében fény is derül. A trikó eladások ezt követően jelentősen megzuhantak ( egyes források szerint akár 75%-kal is).
Az újbóli népszerűséget Marlon Brando hozta meg, aki az 1951-es, A vágy villamosa című filmben viselte és pozicionálta a fejekben a trikót a macsók ruházataként. Azóta volt már a laza szörfösök, kondisok és lázadók ruházata is, de az sem gyakori, hogy a gengszterek és erőszakos alakok ruházataként azonosítják.
Manapság a nyitott társadalmunknak köszönhető normák már nem írják elő, hogy hordjunk-e trikót az ingünk alatt, ahogy a bűnözők bélyegét sem nyomja ránkl, ahogy a nyári melegekben az utcára merészkedünk egy szál trikóban. A döntés rajtunk áll hogy használjuk-e ezt a ruhadarabot, de abban biztosan egyet érthetünk, hogy még mindig jobb az, ha szekrényünk alján meglapul pár trikó és úgy döntünk ma nem vesszük fel, mintha nem tudnánk a hirtelen hideg beköszöntével ingük alá felkapni valamit vagy ki kelljen maradnunk egy ksi testmozgásból mert nem tudjuk mibe menjünk.